eWAY s.r.o.

eWAY s.r.o. logo

Inštalácia Kaspersky Security Center 13 a MariaDB

Ak používate staršie verzie Kaspersky Security Center a premýšľali ste nad updatom ale sami si na to netrúfate – radi Vám pomôžeme.
Minulý mesiac sme vykonali migráciu KSC u jedného z našich zákazníkov hneď o niekoľko verzií vyššie, s použitím bezplatnej databázy ‚Maria DB‘ a najmä aj so zachovaním všetkých bezpečnostných politík a aktuálnych konfigurácií softvéru, ktoré táto spoločnosť mala nastavené na ich staršej verzii.

Bezplatná databáza ‚Maria DB‘ je pre Kaspersky novinkou, nakoľko doteraz sa využívala najmä platená MS SQL databáza. KSC síce podporuje aj bezplatnú MS SQL, tá má ale výrazné limity a nedá sa použiť  ak používate KSC na náročnejšie úlohy ako napr. distribúciu SW opráv (patch management) . Upgrade Vášho Kaspersky Security Center Vám teda môže pomôcť ušetriť niekoľko stoviek eur a tiež Vám poskytne sofistikovanejšiu ochranu ako jeho staršie verzie.
Update KSC však môže pre neskúseného člena IT tímu pôsobiť náročne a obnáša so sebou riziko straty dát pri pokuse o migráciu, najmä ak v minulosti ešte podobný úkon nevykonával. Tento problém vyriešime za Vás a bezpečne Vám upgradujeme KSC na Vami zvolenú verziu so zachovaním všetkých dôležitých informácií.

Ako na inštaláciu KSC s Maria DB?

Sú situácie keď potrebujete základnú databázu bez obmedzenia veľkostného limitu a nevyžadujete nasadenie komerčnej verzie. Ako inštalačný scenár je vhodné použiť prepojenie KSC s databázou MariaDB .

Databázu nájdete na: https://mariadb.com/kb/en/installing-mariadb-msi-packages-on-windows/
(ku dátumu vzniku článku Kaspersky podporuje verziu MariaDB 10.3.x.)

Inštalácia databázy je veľmi jednoduchá a pozostáva z nasledovných krokov:

maria db inštalácia
maria db inštalácia
maria db inštalácia
maria db inštalácia

Pri inštalácii KSC zakliknete voľbu MySQL a následovne nastavenia ktoré sú platné pre prípad, že máte KSC a MariaDB na jednom server a použili ste default porty. Heslo root-a použijete to, ktoré ste nastavili pri inštalácii MariaDB.

maria db inštalácia
maria db inštalácia
maria db inštalácia

V prípade ak ste pri inštalácii MariaDB použili vyššiu verziu ako 10.3.x dostanete nasledovné chybové hlásenie:

mariadb error

Inštaláciu KSC dokončíte štandardným spôsobom. Následne konfiguráciu MariaDB pre KSC13 nastavíte podľa nasledovných parametrov:

https://support.kaspersky.com/KSC/13/en-US/210277.htm

*Do konfigurácie ini súboru sme ešte pridali: table_definition_cache=4000

V prípade otázok alebo konzultácii pri inštalácii a konfigurácii KSC, či pre jeho celkové nasadenie aj s Maria DB nás môžete kontaktovať.