eWAY s.r.o.

eWAY s.r.o. logo

O technológii šifrovania spoločnosti KASPERSKY

 Ochrana pred neautorizovaným prístupom k dátam pri strakaspersky encryptionte či krádeži zariadenia alebo pôsobení malwaru kradnúceho dáta. Šifrovacia technológia spoločnosti Kaspersky chráni vaše cenné dáta pred náhodnou stratou, krádežou zariadenia a cielenými malwarovými útokmi. Táto integrovaná platforma kombinuje silné šifrovacie technológie so špičkovými technológiami ochrany koncových bodov a chráni tak dáta doma aj na cestách.

Správu šifrovania zabezpečuje jediná konzola. Ponúka šifrovanie celého disku (FDE), šifrovanie jednotlivých súborov a zložiek (FLE) a vymeniteľných či interných zariadení. Spoločnosť Kaspersky používa šifrovanie Advanced Encryption Standard (AES) s dĺžkou kľúča 256 bitov a zjednodušenú správu.
                                                                                    Podporuje technológiu Intel® AES-NI a platformy UEFI a GPT.

ÚPLNÁ FLEXIBILITA

Spoločnosť Kaspersky  ponúka šifrovanie na úrovni súborov a zložiek (FLE) a šifrovanie celého disku (FDE), čím pokrýva všetky možné scenáre využitia. Dáta môžu byť chránené na pevných diskoch aj vymeniteľných zariadeniach. „Prenosný režim“ umožňuje použitie a prenos dát na zašifrovaných vymeniteľných médiach, a to aj na počítačoch, kde nie je nainštalovaný šifrovací software.

JEDNO PRIHLÁSENIE, PREHĽADNOSŤ PRE KONCOVÉHO UŽÍVATEĽA

Šifrovacie technológie spoločnosti Kaspersky fungujú prehľadne od nastavenia až po každodenné používanie vo všetkých aplikáciach bez toho, aby narušovali produktivitu koncových užívateľov. Jednotné prihlásenie zabezpečuje plynulé šifrovanie – koncový užívateľ si ani nemusí všimnúť, že sa technológia používa. Šifrovanie umožňuje plynulý a transparentný prenos súborov medzi užívateľmi vo vnútri siete aj mimo ňu.

Možnosti šifrovania:

 • Riadenie prístupu na základe rolí
  Vo väčších organizáciach je možné zvoliť delegovanie správy šifrovania pomocou funkcie riadenia prístupu na základe rolí. To vám umožní menej zložitú správu šifrovania.
 • Overenie pred spustením počítača (PBA)
  Prihlasovacie údaje sú vyžadované ešte predtým, ako sa spustí operačný systém, čo pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia, voliteľne s jediným prihlásením. Šifrovacia technológia PBA od spoločnosti Kaspersky  je dostupná aj pre iné rozloženie klávesnice ako QWERTY.
 • Overenie pomocou kariet smart card a tokenov
  Podpora dvojfázového overenia prostredníctvom obľúbených značiek kariet Smart Card a tokenov eliminuje potrebu ďalších užívateľských mien a hesiel a zlepšuje tak používanie pre koncového užívateľa.
 • Núdzové obnovenie
  Správci môžu v prípade poruchy hardwaru či softwaru dáta rozšifrovať. Obnova užívateľského hesla pri funkcií PBA či prístup k zašifrovaným dátam prebieha prostredníctvom jednoduchého mechanizmu výzvy a odpovedi.
 • Optimalizované nasadenie, prispôsobiteľné nastavenia
  Pre jednoduchosť nasadenia je funkcia šifrovania prístupná v produkte Kaspersky Endpoint Security for Business, a to v úrovniach „Advanced“ a „Total“, takže nie je potrebná samostatná inštalácia. Nastavenie šifrovania sú preddefinované, ale je možné ich prispôsobiť pre bežné zložky ako Dokumenty, Plocha, nové zložky, koncovky a skupiny súborov, napríklad dokumenty Microsoft® Office alebo archívy správ.
 • Plynulá integrácia s technológiami zabezpečenia od KASPERSKY
  V kompletnej integrácii s ochranou proti malwaru od spoločnosti Kaspersky  umožňuje technológiu riadenia a správy koncového bodu skutočné viacvrstvové zabezpečenie postavené na základe spoločného kódu. Jedna zásada môže napríklad vynucovať šifrovanie na konkrétnych vymenitelných zariadeniach. Nastavenie šifrovania je možné uplatňovať podľa rovnakej zásady ako ochranu proti malwaru, správu zariadení a iné prvky zabezpečenia koncového bodu. Nie je potrebné nasadzovať a spravovať samostatné riešenia. Pred nasadením šifrovania sa automaticky kontroluje kompatibilita so sieťovým hardwarom – štandardom je podpora platforiem UEFI a GPT.

 

 

V prípade záujmu o tento produkt alebo o viac informácií nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.