eWAY s.r.o.

eWAY s.r.o. logo

Dvojfaktorová autentizácia (2FA)

Zlepšenie ochrany prístupov do firemných systémov je jeden z najdôležitejších krokov, ktorý môže spoločnosť urobiť pre svoju kybernetickú bezpečnosť.  Dvojfaktorová autentizácia je technológia, ktorá Vám pomôže chrániť rôzne online služby pred zneužitím prihlasovacích údajov k nim.

2FA je dôležitým bezpečnostným nástrojom pre organizácie na ochranu Vašich údajov a používateľov v online prostredí, ktoré je zaťažované čoraz väčším objemom sofistikovaných kybernetických útokov. Veľká výhoda dvojfaktorovej autentifikácie je, že Vám poskytne dodatočnú vrstvu bezpečnosti, cez ktorú by mali kybernetickí zločinci veľký problém preniknúť, na rozdiel od zabezpečenia iba samotnými prihlasovacími údajmi.

Existujú rôzne implementácie 2FA riešení – napríklad automatická SMS správa alebo mobilná aplikácia, ktorá Vám vygeneruje prístupový kód. Funguje tak, že po zadaní prihlasovacích údajov (mena a hesla) si systém ešte navyše vyžiada tento prístupový kód.

 Dvojfaktorová autentizácia výrazne zlepší kvalitu Vašej kybernetickej bezpečnosti – radi Vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho riešenia aj s implementáciou pre Vašu spoločnosť, určite nás neváhajte kontaktovať. Odporúčame najmä tieto overené kvalitné riešenia od našich partnerov:

dvojfaktorova autentizácia eset secure

ESET Secure Authentication

2FA riešenie od spoločnosti ESET pokrýva bezpečný prístup k VPN, Office365, operačným systémom, e-mailu a iným. Je navrhnutá ako softvérové riešenie, ale je tiež kompatibilná s hardvérovými tokenmi. Implementácia riešenia Vám zaberie do 10 minút a funguje naprieč zariadeniami iOS, Android aj Windows Mobile.

Fortinet IAM Security

Riešenie od spoločnosti  Fortinet sa skladá z troch základných komponentov:

• FortiAuthenticator: FortiAuthenticator chráni pred neoprávneným prístupom k podnikovým zdrojom, poskytovaním centralizovaných služieb autentifikácie pre Fortinet Security Fabric, vrátane služieb single sign-on prihlásenia, správy certifikátov a správy prístupu hostí.
• FortiToken: Toto poskytuje dodatočné potvrdenie identity používateľa poskytnutím druhého faktora autentifikácie. Robí to prostredníctvom mobilných aplikácií a fyzických tokenov.
• FortiToken Cloud: Poskytuje MFA (multifaktorová autentizácia) ako službu a prichádza s intuitívnym dashboardom, ktorý umožňuje organizáciám spravovať ich MFA riešenie.